پاورپوینت اقلیم استان بوشهر

پاورپوینت اقلیم استان بوشهر|1807986|fzj
هم اکنون فایل با مشخصه ی پاورپوینت اقلیم استان بوشهر وارد وب شده اید برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.. دانلود پاورپوینت با موضوع اقلیم استان بوشهر در قالب ppt ودر111اسلاید، قابل ویرایش برشی از متن تحقیق: از لحاظ اقليمي اين سواحل جزو نواحي گرم و مرطوب محسوب مي شوند .تابستانها نسبتا طولاني و زمستانها كوتاه ، و تا حدي هوا سرد مي شود.به علت نزديكي به در

.

دانلود پاورپوینت با موضوع اقلیم استان بوشهر

در قالب ppt ودر111اسلاید، قابل ویرایش

برشی از متن تحقیق:

از لحاظ اقليمي اين سواحل جزو نواحي گرم و مرطوب محسوب مي شوند .تابستانها نسبتا طولاني و زمستانها كوتاه ، و تا حدي هوا سرد مي شود.به علت نزديكي به دريا رطوبت هوا بسيار زياد است.

*در كل خصوصيات آب و هوايي اين منطقه شامل موارد زير است

1- میزان ریزش باران سالیانه بسیار اندک ،اغلب بارندگی در فصول پاییز و خصوصاً زمستان

2- رطوبت هوا بسیار زیاد در تمام فصول سال

3- هوا بسیار گرم و مرطوب در تابستان و معتدل در زمستان

4- اختلاف کم درجه حرارت بین شب و روز

5- شوربودن آب هاي زيرزميني در اكثر مناطق

6- پوشش بسيار كم گياهي

7- تابش تقريباً عمودي آفتاب در فصول بهاروتابستان

8- ميزان تبخير آب در منطقه بسيار زياد

9-بادهاي صحرايي عربستان (نامناسب)،بادهاي ساحلي (مناسب)

بهترين روش براي مقابله با شرايط آب و هوايي سخت اين منطقه ، ايجاد سايه و استفاده از جريان باد است.

*شرایط اقلیمی درهرمنطقه بستگی به عوامل ذیل دارد

-1 عرض جغرافیایی

-2 دوری و نزدیکی به دریا

-3 ارتفاع از سطح دریا

-4 جهت وزش بادهای فصلی

5-میزان بارندگی و رطوبت هوا

*اقدامات لازم برای اقلیم گرم و مرطوب

- در اين اقليم , اقدامات لازم جهت مقابله با گرما و رطوبت بسيار زياد هوا در بيش از نيمى از ماه هاى سال بايد صورت گيرد .

- به دليل وجود آب دريا و رطوبت زياد هوا , نوسان درجه حرارت در طى شبانه روز در اين منطقه نسبتا اًندک است .

- گسترش شهر به موازات ساحل دريا باشد .

- از جريان باد بين ساحل و دريا بايد حداکثر استفاده در معابر و فاضاهاى شهرى صورت گيرد

- بافت شهرى بايد به صورت نيمه گسترده باشد , تا سايه ديوارهاى مجاور جلوى تابش بيش از حد آفتاب به داخل فضاها و معابر شهرى را مسدود کند . -

- کاشتن درخت نخل در محوطه از نظر اقليمى بسيار مناسب است , زيرا علاوه بر ايجاد سايه و برودت تبخيرى ,کوران هوا به راحتى صورت مى گيرد .

اقلیم گرم و مرطوب

سواحل جنوبی ایران که به وسیله ی رشته کوههای زاگرس از فلات مرکزی شده اند،اقلیم گرم و مرطوب را تشکیل می دهند. از ویژگی های این اقلیم،تابستان های بسیار گرم و مرطوب و زمستان های معتدل است. در این مناطق حداکثر دمای هوا در تابستان به 35تا40درجه سانتی گراد و حداکثر رطوبت نسبی آن به 70درصد می رسد. در این اقلیم رطوبت هوا در تمام فصل های سال زیاد است و به همین دلیل، اختلاف درجه حرارت هوا در شب و روز و در فصل های مختلف کم است.

از دیگر ویژگی های این اقلیم، شدت زیاد تابش آفتاب است که در هوای مرطوب این ناحیه باعث ناراحتی چشم می شود. البته شدت پرتوهای خورشیدی مستقیم و پراکنده ی دریافت شده، به وضعیت هوا بستگی دارد. وقتی آسمان ابری و شیری رنگ است،شدت تابش پرتو پراکنش یافته به حداکثر میزان ممکن می رسد و روشنایی بسیار زیاد آن چشم را آزار می دهد. مقدار پرتو منعکس شده از زمین نیز،به وضعیت ابری بودن آسمان و نوع پوشش زمین بستگی دارد. وقتی آسمان ابری یا سطح زمین پوشیده از گیاه باشد،این مقدار به حداقل می رسد. ولی اگر زمین صاف یا زمین بایر باشد،مقدار پرتو منعکس شده از سطح زمین به حدالثر میزان ممکن خواهد رسید.

شهرهای بندرعباس،جاسک،آبادان و اهواز،از جمله شهرهای این اقلیم است که به نسبت قرار گرفتن در سواحل مختلف و فاصله ای که از دریا دارند،از نظر گرما و رطوبت هوا و میزان بارندگی با هم متفاوت اند. به طور کلی،میزان بارندگی در سواحل خلیج فارس بیشتر و منظم تراست.در حالی که سواحل دریای عمان که تحت تأثیر باد های موسمی اقیانوس هند قرار دارد،دارای باران های نامنظم و خشک سالی های فراوان است.